KitapGalerisi

KitapGalerisi'nin tumblr hesabıdır. http://kitapgalerisi.com
"Sony’den yeni proje Wonderbook!”Sony teknoloji devi, Haziran 2012’de yeni ve çok güvendikleri bir proje olan Wonderbook’u tanıttı. 
Wonderbook, kitapları canlandıran bir oyun konsoludur. Hatta J. K. Rowling'in “Book od Spells” kitabını bu amaç doğrultusunda oyun konsoluna geçirdi. Konsolla birlikte verilen asayı kullandığınız zaman asanın türlü becerilerini de görebiliyorsunuz. Guitar Hero oyununu oynayanlar çabuk adapte olacak gibi görünüyor.Wonderbook’un sloganı ise epey isabetli bir tercih gibi görünüyor: “Bir kitap, binlerce öykü!”Bu oyun konsolu bir anlamda, zamanımızın bildiğimizi sandığımız her kavramın içeriğini değiştirdiği gibi, “kitap" ın da içerik tanımlamasını değiştireceği yönünde olması muhtemeldir.Sony’den bu hamleyi gören diğer teknoloji devleri de rekabette geri kalmamak adına yeni projeler geliştirmektedir. Videolu kitaplardan, özel aplikasyonlara kadar devam eden birçok seçeneğimiz olacak.Ne diyelim, umarız bu teknolojik hamleler eninde sonunda sadece insanlara daha çok kitap okutmak ve daha çok yazı sanatına bağlı kalmalarını gerçekleştirmek içindir.Çünkü hangi gelişme ve yenilik olursa olsun ortada yazar da okuyucu da olmazsa bunların hiçbir anlamı kalmaz.Bekleyip göreceğiz…- Kitap Galerisi -

"Sony’den yeni proje Wonderbook!”

Sony teknoloji devi, Haziran 2012’de yeni ve çok güvendikleri bir proje olan Wonderbook’u tanıttı. 

Wonderbook, kitapları canlandıran bir oyun konsoludur. Hatta J. K. Rowling'in “Book od Spells” kitabını bu amaç doğrultusunda oyun konsoluna geçirdi. Konsolla birlikte verilen asayı kullandığınız zaman asanın türlü becerilerini de görebiliyorsunuz. Guitar Hero oyununu oynayanlar çabuk adapte olacak gibi görünüyor.

Wonderbook’un sloganı ise epey isabetli bir tercih gibi görünüyor: “Bir kitap, binlerce öykü!”

Bu oyun konsolu bir anlamda, zamanımızın bildiğimizi sandığımız her kavramın içeriğini değiştirdiği gibi, “kitap" ın da içerik tanımlamasını değiştireceği yönünde olması muhtemeldir.

Sony’den bu hamleyi gören diğer teknoloji devleri de rekabette geri kalmamak adına yeni projeler geliştirmektedir. Videolu kitaplardan, özel aplikasyonlara kadar devam eden birçok seçeneğimiz olacak.

Ne diyelim, umarız bu teknolojik hamleler eninde sonunda sadece insanlara daha çok kitap okutmak ve daha çok yazı sanatına bağlı kalmalarını gerçekleştirmek içindir.

Çünkü hangi gelişme ve yenilik olursa olsun ortada yazar da okuyucu da olmazsa bunların hiçbir anlamı kalmaz.

Bekleyip göreceğiz…

Kitap Galerisi -

  1. pellegra bunu kitapgalerisi kullanıcısından yeniden blogladı
  2. kitapgalerisi bunu gönderdi